YouTube Music

YouTube vstupuje do streamovacích vod se službou YouTube Music

Abyste mohli konkurovat obrům jako jsou Spotify nebo Apple, asi byste potřebovali velkou společnost s řadou let zkušeností, loajální fanouškovskou základnou a opravdu hodně penězi. Dobrou zprávou tedy je, že YouTube, který vším výše uvedeným oplývá, spouští svou novou službu YouTube Music, která si klade za cíl konkurovat právě Spotify či Applu.

Platforma YouTube Music byla oznámena minulý rok a měla by být oficiálně spuštěna 22. května, a to v USA, Austrálii, Jižní Koreji, Mexiku a Novém Zélandu. V dalších 14 zemích včetně např. Velké Británie bude služba k dispozici v následujících týdnech. Navzdory tomu, že YouTube je v současnosti největším hudebním světem na světě s přibližně 1,3 miliardami běžných uživatelů, jeho charakter je např. od Spotify natolik odlišný, že si tyto dvě služby v podstatě ani přímo nekonkurují.

YouTube Music vyrazí do boje proti ostatním streamovacím službám se stejnou vlajkovou lodí, jako konkurence – placeným členstvím. Samozřejmě bude k dispozici také verze zdarma, která bude plná reklam. YouTube Music Premium pak má stát 9.99 amerických dolarů měsíčně. Služba pochopitelně bude vytvářet jakousi banku informací o každém uživateli, kterou bude kombinovat s Google Assistantem a na základě kterých pak bude uživatelům doporučovat k poslechu další hudbu. Youtube Music knihovna pak má být totožná s knihovnou YouTube, v aplikaci tak bude možné si poslechnout neoficiální remixy, živá vystoupení nebo covery. Vše perzonalizováno a jednoduše organizováno.

Vstupujíce do vysoce konkurenčního prostředí streamovacích služeb, YouTube se bude muset velmi snažit, aby ohrozil silnou, 10 let budovanou, pozici Spotify. Na druhou stranu je však na místě připomenout, že YouTube také řadu let nabízí konzistentně kvalitní produkty. Já osobně proto věřím, že nezklame.

Zdroj: weraveyou.com
Priest

DJ / Producer / OneZoo Music co-founder and editor-in-chief / Lawyer / Pokémaniac / Dotahead

Na stránkách je používána technologie cookies za účelem analýzy návštěvnosti a zajištění fungování stránek.