Raveyard Festival se vrací s prvním oficiálním ročníkem!

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací v sobotu 14. srpna na Panský dvůr Boskovice, kde proběhne oficiální první ročník Raveyard Festivalu.

Raveyard Festival 2021

Těšit se opět můžete na hluboký průřez rapem a elektronickou hudbou, jedinečný stage design, skvělé jídlo, bohatý doprovodný program s řadou workshopů a mnoho dalšího.
Hlavním hudebním tahákem prvního ročníku je bezpochyby slovenský rapper Gleb, kterého ale nelze zařadit mezi klasické běžné rappery. Koncem první dekády tohoto století začal tvořit texty do Drum & Bassových beatů, kromě toho se dnes věnuje i stylům, jako jsou grime nebo glitch hop, a v současné době je nejvýraznější tváří labelu FCK THEM.

Dalším výrazným jménem, na které se můžeme těšit, je Opak Dissu Label, trapové uskupení původně ze svitavska, mezi jehož členy patří ASAP Jarda, Don Chain, Young Lvíše a DJ Casablanka. Charakteristickým prvkem jejich tvorby je humor, kterým nabourávají stereotypy české rapové scény. Posledním zástupcem rapu je pražský rapper Tubs, který se proslavil například v rámci projektu Dvakrát Tolik.

Celkový program

Zbytek hudebního programu obstarají DJové různých žánrů a stylů. Nejvýrazněji zastoupený Drum & Bass kromě pořádající Mindicted Crew předvedou veteráni, jako jsou Akira, X.Morph nebo oblíbené duo Mustaffa & Sheriff. V průběhu celého dne ovšem zazní například i reggae, rap nebo deep house.

Zásadním prvkem festivalu je kromě hudebního programu i vizuální stránka vnitřní stage – tu si stejně jako vloni vezmou do parády členové brněnského nezávislého kolektivu MAESS, složený ze scénografů a techniků různých brněnských divadel, jejichž instalace můžete znát například z brněnských akcí Filtr. V rámci doprovodného programu se můžete těšit například na různé workshopy, promítání dokumentárních filmů nebo třeba stánky neziskových organizací, jako jsou například Hard & Smart nebo Obraz. Akce probíhá za finanční podpory Města Boskovice a Ministerstva Kultury.

Sobota 14. srpna 2021
Start: 14:00
Panský Dvůr Boskovice
Facebooková událost
Předprodej v síti smsticket.cz

LINEUP:
Gleb (SK)
Akira
Opak Dissu Label
Tubs
X.Morph
Mustaffa & Sheriff
Sinful Maze Audiovisual Showcase (Mark Sin, Meph, SLWDWN)
Amma
Don Pedropoulos
Inphy
Mindicted Crew
Mik Mik
Oneiro
Psyex
Ramon Ramirez

ProggyBoy

DJ / Blogger / Event Master

Na stránkách je používána technologie cookies za účelem analýzy návštěvnosti a zajištění fungování stránek.