Dash Berlin

Dash Berlin podveden svými společníky

Fanoušci legendárního trancového uskupení Dash Berlin byli v posledních týdnech trochu na trní po tom, kdy byly zrušena jejich plánovaná vystoupení na festivalech A State Of Trance a Spring Awakening. Jako důvod byly uvedeny zdravotní potíže, ovšem pravda je někde trochu jinde.

Slovo “uskupení” jsem přitom v předchozím odstavci použil zcela záměrně. Není totiž úplně všeobecně známo, že Dash Berlin je ve skutečnosti trio, jehož členy jsou Jeffrey SutoriusEelke Kalberg a Sebastiaan Molijn. Sutorius je jakýmsi frontmanem a tváří tohoto tria, který vystupuje pod názvem projektu na všech akcích, Kalberg a Molijn se starají o zákulisí, jako je hudební produkce nebo bookingy. Tato informace přitom není nijak skrytá, avšak nedá se říct, že by se to všeobecně vědělo.

Právě Sutorius se před dvěma dny jal uvést na pravou míru, co přesně stojí za zrušenými vystoupeními. Ve svém prohlášení odhalil, že vlastně není oprávněn užívat název projektu Dash Berlin. Dle jeho slov si Molijn a Kalberg, společně s jeho agenturou Vanderkleij, zaregistrovali značku Dash Berlin na svá jména, ale Jeffreyho vynechali. Ten se podle všeho snažil tuto záležitost vyřešit právní cestou, zdá se však, že zatím neuspěl. V prohlášení také napsal, že s Kalbergem a Molijnem ukončil veškeré aktivity a z toho důvodu mu byl také zablokován přístup na všechny účty projektu Dash Berlin na sociálních sítích. Budoucnost značky Dash Berlin je tedy nyní značně nejistá.

Níže uvádíme původní vyjádření Jeffreyho Sutoriuse:

“Through this statement I inform you that at the end of May I severed my ties with Vanderkleij Agency, Sebastiaan Molijn and Eelke Kalberg (booker and management of Dash Berlin). The reason for ending the relationship is mismanagement in the past several years and neglecting my interests. I recently found out that Molijn and Kalberg together with Vanderkleij Agency registered the name ‘Dash Berlin’ in their own name. I did not realize that as such it might not be possible for me to perform under my Dash Berlin name.

I requested my lawyers to put this matter before the court, so that this matter can be resolved. All this has had a negative influence on my health, and I was advised to take it easy. I would have preferred to announce this through my own social media channels. However, after ending the relationship my access to the social media accounts was blocked. I hope that all this can be settled quickly and that I can continue to perform. I love my fans and I hope they will understand.”

Zdroj: youredm.com
Priest

DJ / Producer / OneZoo Music co-founder and editor-in-chief / Lawyer / Pokémaniac / Dotahead

Na stránkách je používána technologie cookies za účelem analýzy návštěvnosti a zajištění fungování stránek.