house

Připomeň si začátky house v ČR s legendami Loutkou, Trávou a Pavlem Bidlo

Jeden z nejvýznamnějších současných českých house DJs & producentů Subgate si pozval ty největší české legendy, které rozjížděli zdejší house scénu – Loutku, Trávu a Pavla Bidla, aby společně v klubu Storm zavzpomínali na počátky house scény v Čechách. Tento mejdan bude zároveň oslavou narozenin Miquela a TGT, takže se máte na co těšit!

♫ LINE UP ♫

22:00-23:00 Wulky & Zendi

23:00-00:30 TGT Project

00:30-02:00 Loutka & Pavel Bidlo

02:00-03:30 Tráva

03:30-04:30 Subgate

04:30-06:00 Miquel

VSTUP
Předprodej 135 Kč (+poplatek)
Na místě 150 Kč do 22:00, poté 200 Kč

◥ START 22:00 | KONEC 06:00 ◤
Více informací naleznete na Facebook události.

LOUTKA

Český DJ věnující se převážně stylu house pochází z pražského Žižkova. Svou lásku k hudbě zdědil pravděpodobně od svého otce, který byl také DJ. Loutka se původně učil na automechanika. Postupně se dostal k práci diskžokeje, i když to dlouho nebylo hlavním zdrojem jeho obživy. Začínal na začátku 90. let v pražském klubu Bunkr, poté prošel klubem Futurum, kde se věnoval především kytarovým a new wave projektům, nakonec skončil v klubu Roxy. Byl důležitou osobou v prvním housovém uskupení České republice s názvem ToMaMiv. Spoluzaložil agenturu Roxydust House Factory (později Roxydust), spolu s Jaroslavem Krampolem a Petrem Hoškem zahájil tradici párty v Kulturním domě Ládví. Inspiraci hledal u zkušenějších kolegů z Berlína, Belgie a Amsterdamu. Na zahraničních cestách působil ve významných klubech. Hrál po boku světových DJ jako Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis, DJ Sneak aj.

DJ TRÁVA

Začal s profesionálním djingem v roce 1995, kdy se stal residentem legendárního klubu Bunkr. Od roku 1996 se přesouvá do klubu Roxy, kde je od začátku residentem kultovní noci SHAKE (v roce 1999 nejúspěšnější klubová noc v Čechách). V roce 1997 produkuje svoji pravidelnou měsíční party s názvem MIX, která byla v roce 2000 vyhodnocena jako nejlepší party roku. Od roku 1997 je DJ Tráva členem a skladatelem projektu SIGNIFICANT OTHER. Počátkem roku 2001 vydává se SIGNIFICANT OTHER první album MONGO.LOVE. Jeho vlastní track byl součástí kompilace Café del Mar. Kromě hraní je také majitelem labelu Lex Record. Za své hraní si několikrát vysloužil ocenění DJ roku. Po dobu svého působení hrál po celé ČR, ale i v zahraničí a zahrál si po boku umělců, jako jsou Carl Cox, Bushwaka, Asian Dub Foundation, Dave Angel, Fat Boy Slim, Chemical Brothers a mnoho dalších.

PAVEL BIDLO

Je jedním z těch, kteří v 90. letech roztáčeli první vinylové desky v Bunkru a Radosti FX a představili české mládeži nový styl – house music, jímž byl sám okouzlen a fascinován. Jeho jméno plnilo sály po celé ČR a Bidla si tak všimli i zahraniční promotéři, díky čemuž pravidelně hrál např. v Holandsku, Německu, Anglii a USA. Dodnes hraje hlavně staré věci, a to nejradši z vinylů, protože podle něj mají lepší zvuk.

SUBGATE

Subgate dstartoval svou kariéru v teenagerovských letech v roce 2001. V dnešní době právem patří mezi respektované domácí umělce na poli elektronické scény a vystupuje na předních eventech nejen v České republice, ale také v zahraničí – svůj sound představil v Německu, Rakousku, Kostarice, Sri Lance, Švýcarsku, Rumunsku a Slovensku. Během své kariéry byl součástí line-upů známých českých festivalů a eventů, mezi které patří festivaly Svojšice, Mácháč, Cosmic Trip, Summer of Love, Pleasure Island a prestižní parties Apokalypsa, Citadela, Christmas party nebo Elektra. Od roku 2010, kdy si Subgate odbyl svůj producentský debut vydává releasy na labelech po celém světě. Za zmínku stojí například Noisetilt rec., Bullet:Dodge, Xela Digital, Bit Records Mexico, Textro nebo Suffused Music. V roce 2014 kromě klasického dj setu příchází s novým LIVE projektem, v rámci kterého prezentuje pouze svou vlastní produkci. Během svého působení na elektronické scéně Subgate vystoupil po boku jmen, jako jsou Carl Cox, Laurent Garnier, Joris Voorn, Umek, Jon Rundell, Marco Bailey, Rodriguez Jr., Mauro Picotto, Adrian Hour a spousta dalších.

 

House-Legends_FB-advert-banner-1200x628_zmenseny

Alex Key

VJ / Visual Maker / Tech Guru / Motion Designer / Papercut survivor

Na stránkách je používána technologie cookies za účelem analýzy návštěvnosti a zajištění fungování stránek.