Darude
  • Home
  • Darude jako zástupce Finska na Eurovision Song Contest 2019

Darude jako zástupce Finska na Eurovision Song Contest 2019

Finský klenot Ville Virtanen, známý především pod jménem Darude, je finský trancový DJ a producent jehož jméno bude reprezentovat jeho domovskou zemi po boku zpěváka Sebastiana Rejmana v soutěži Eurovision

Darude a Sebastian Rejman v období od 8. a 22. února vydají tři nové tracky. Jeden bude vybrán jako soutěžní do hlavního kola, které se bude vysílat v květnu. Soutěžní track bude vybrán na základě hlasů diváků a poroty.

„Je to pro mě velkou výzvou v mnoha ohledech,“ uvedl Darude v oficiálním prohlášení. „Když jsem byl požádán, abych reprezentoval Finsko, nejdřív jsem se cítil trochu vyděšený, ale nemohl jsem svou zemi přeci odmítnout! Je to čest být součástí tohoto neuvěřitelného zážitku a mám jen pozitivní očekávání!“

Tento rok to bude přesně 20 let od vydání nevyhnutelného a legendárního tracku Sandstorm (v překladu „Písečná bouře“), který Darude vydal roku 1999, přesně 4 roky po započetí jeho kariéry. Minulý rok pak vydal track ‚Surrender‘, na který navázal poměrně rozsáhlým severoamerickým turné.

Pokud jste to náhodou nevěděli, tak v loňském roce společnost Chin Stroke Research & Development zahájila velmi reálný a seriózní projekt. V jeho rámci bylo navrženo, aby se track Sandstorm využil jako zvuk alarmu skutečného detektoru písečných bouří.

Eurovision Song Contest 2019 se bude konat v Tel Avivu v Izraeli od úterý 14. května do 18. listopadu.

Zdroj: djmag.com
Štítky: , , , , , , ,
Avatar
Follow on:

Slider Post