iTunes
  • Home
  • Služba iTunes bude příští rok končit

Služba iTunes bude příští rok končit

Uživatelé iTunes si budou muset brzy najít nějakou náhradu. Společnost Apple totiž oznámila, že plánuje příští rok službu vypnout.

 

V minulosti byla služba iTunes něčím novým, něčím revolučním! Příchod iPodů v podstatě znamenal konec přenosným CD přehrávačům, protože jste najednou u sebe mohli mít tisíce písniček najednou, což bylo až do tohoto okamžiku nemožné a jen pouhou „sci-fi“. Bohužel pro iTunes, tato situace byla přítomností před sedmnácti lety a dnes je doba o několik kroků vepředu. Důvodem jejího konce není nic menšího, než existence streamovacích platforem jako jsou Spotify nebo Apple Music, které nabízí „něco navíc“, čímž je streamování hudby online a to téměř za hubičku! Spotify si můžeme pořídit už od 2.99 $ měsíčně, což je za neomezený přístup k hudbě příjemná částka.

Jen ve Spojených státech amerických tvoří streamovací platformy 65% všech příjmů hudebního průmyslu. Na zastaralou službu, jako je iTunes již zkrátka na trhu není místo a Apple ji musí zanechat ve zpětném zrcátku. Podle oficiálních zdrojů by její provoz měl být ukončen 31. března 2019. Uživatelé Apple telefonů však zřejmě zoufat nemusejí, předpokládáme, že půjde pouze o ukončení provozu iTunes obchodu. Nicméně samotná aplikace, přes které se synchronizují data do iPhonů, by i nadále měla zůstat plně funkční.

iTunes

Zdroj: weraveyou.com
Štítky: , , ,
Avatar

DJ / Reporter / Producer in making

Follow on:

Slider Post