spotify_intext_720-clanek
  • Home
  • Společnost Spotify čelí žalobě o více než 1,5 miliardy dolarů

Společnost Spotify čelí žalobě o více než 1,5 miliardy dolarů

Slavná platforma pro streamování hudby Spotify je žalována společností Wixen Music Publishing. Nárokována částka je astronomických 1,6 miliardy amerických dolarů.

Společnost WMB má pod svými křídly nespočet umělců, včetně jmen jako Tom Petty, Niel Young, The Black  Keys, Sonic Youth’s Kim Gordon a další.

Společnost WMB v žalobě viní švédského giganta za neoprávněné užívání skladeb spadajících do jejího portfolia bez patřičných licenčních ujednání. Generální ředitel WMB Randall Wixen ve svém prohlášení uvedl následující. „Žádáme pouze férové jednání, nárokujeme pouze škodu která vznikla na základě jednání společnosti Spotify. Nejde nám primárně o to, aby tato společnost trpěla, bojujeme za práva našich klientů. Odhadujeme že naší klienti tvoří přibližně 1-5 % celkového obsahu hudby, kterou Spotify nabízí.“

Žaloba navazuje na předchozí požadavek společnosti WMB na odškodnění ve výši 43 miliónů dolarů, kterou společnost Spotify odmítla. Podle jejích právníků nemá společnost WMB na základě smluv s jednotlivými umělci jakékoliv právo jednat jménem těchto umělců.

Žaloba navíc přichází v době, kdy společnost Spotify ukončila první fázi své veřejné nabídky a chystá se vstoupit na americkou burzu. Její celková hodnota je přitom odhadována na neskutečných 19 miliard dolarů. Jsme tedy velice zvědaví, jaký vliv bude mít žaloba na hodnotu chystaných akcií.

Zdroj: djmag.com
Avatar

DJ / Blogger

Follow on:

Slider Post